Oficjalny portal przedszkola: Przedszkole Publiczne nr 10

w Strzelcach Opolskich

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj
27 listopad 2022
W ubiegłym tygodniu grupa "Tygryski" znów spotkała się z ich ulubieńcem kotem Amadeuszem. Tym razem zrealizowaliśmy zadanie nr 2 z projektu " Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji". Dzieci z zaciekawieniem słuchały wierszyka o tym, jak kot Amadeusz nie potrafił przegrywać. Wyjaśniliśmy co to znaczy stwierdzenie "fair play" oraz stworzyliśmy własną grę, w którą dzieci zagrały. Wszyscy świetnie się bawili, a co najważniejsze wszyscy byli wygrani.

27 listopad 2022
Jagódki korzystają z pogody- spacer po parku w Strzelcach Opolskich.

27 listopad 2022
Z okazji Dnia Kredki Jagódki również odwiedziły w Bibliotekę Publiczną w Strzelcach Opolskich.

27 listopad 2022
25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji, każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego pluszowego ulubieńca. W każdej grupie miały miejsce wesołe zabawy, konkursy i inne ciekawe zadania związane z tymże świętem.

22 listopad 2022
Z okazji "Dnia Kredki" dzieci z grupy " Pszczółki" wzięły udział w zajęciach muzyczno- ruchowych oraz plastycznych w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzelcach Opolskich.

20 listopad 2022
W tym tygodniu dzieci z grupy “Tygryski” rozpoczęły również swoją przygodę ze sztuką, realizując ogólnopolski projekt edukacyjny “Zabawa Sztuką”. Dzieci zapoznały się ze słowem “sztuka”, oglądały pracę sławnych artystów, po czym sami zostali artystami i tworzyli własne dzieła sztuki. Dzieci pracowały techniką “twal” jest to malowanie linią.

20 listopad 2022
W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy tygryski rozpoczęły swoją przygodę “Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji”. Dzieci poznały kota Amadeusza, który jak sam o sobie mówi jest skory do psotek i figli oraz choć jest jeszcze malutki ma swoje troski i smutki. W tym dniu dzieci przedstawiły Amadeuszowi swoich domowych milusińskich, ale także wysłuchały piosenki i wierszyka “ O kotku Amadeuszu”. Dzieci poznały również ciekawostki o kociakach. Czekamy na kolejne zadania.

11 listopad 2022
Jak co roku, w naszym przedszkolu upamiętniliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wszyscy nasi podopieczni wzięli udział w uroczystej akademii zakończonej odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Polecenie "Do Hymnu" wydał wyjątkowy gość, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej bryg. mgr Piotr Zdziechowski.

11 listopad 2022
8 listopada nasze przedszkolaki brały udział w pokazie iluzjonistycznym.

7 listopad 2022
W tym roku gr. Jagódki bierze udział w projekcie pt. „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

1 | 2
Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2016-12-28 00:30:36)
Informację zmodyfikował(a): Grażyna Kutek (2024-05-06 10:53:58)